Hakkımızda

1969’dan Bugüne, Güvenle…
Kuran Şirketler Topluluğu,  Sayın Av. Mustafa Kuran tarafından 1969 yılında kurulmuş, İnşaat, Akaryakıt, Turizm ve Eğitim sektörlerinde hizmet veren bir aile işletmesidir.

Kuran İnşaat yıllarca konut projelerinden, iş merkezlerine, otellerden, ticari merkezlere kadar toplam 508 bin m2 inşaat alanını faaliyete geçirmiştir. Kuran İnşaat güçlü, güvenilir, deneyimli kadro ve yapılaşmasıyla bugüne kadar başarıyla tamamladığı projelerini 2006 yılında hayata geçirdiği Asrın Projeleri bünyesi altında toplamış ve markalaşma sürecini de başlatmıştır.

Kuran Şirketler topluluğunun 1991’den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını Hüseyin Kuran yürütmektedir.

İnşaat, Eğitim, Akaryakıt ve Turizm Sektörlerine Atılan İmza…

  • Asrın Projeleri bünyesinde yer alan 261 daire ve 8000 m2 sosyal tesisiyle Asrın Konutları ve denize sıfır marina bölgesinde 57 lüks villası ile Asrın Konakları Marina şehrin önemli yatırım alanları üzerinde, sakinlerinin kaliteli, huzurlu ve güvenli bir hayat yaşayabilmeleri için en ince ayrıntısına kadar özel olarak tasarlanmış projelerdir.
  • Kuran Akaryakıt bünyesinde İstanbul Avrupa yakasında ikisi E5 üzeri olmak üzere iki adet Shell ve altı adet BP akaryakıt istasyonları bulunmaktadır.
  •  Beylikdüzü’nde beş farklı bölgede yer alan MK Gurur Lisesi bir çok öğrenciyi geleceğe yetiştirmektedir.

  • Kuran A.Ş. her faaliyette bulunduğu tüm alanlarda yılların bilgi birikimi ve yüksek kalite standartlarıyla ülkemiz ekonomisi için de katma değer oluşturmaktan gurur duyuyor.